top of page
Search

Súkromný rozprávkový les - teráriumMiniatúra vo fľaši. Fascinujúce, krásne a pritom tak jednoduché.

Vyrobíme pre vás originálny kúsok.


Terárium je uzavreté, obsahuje vlhkomilné rastliny a mach. Nádoba je sklenená. Vyberáme jednu väčšiu dominantnú rastlinku, ktorá vyniká nad ostatnými a dávame pozor, aby sme nádobu nepreplnili, a aby mali rastlinky dosť miesta na svoj život, na rast.


ČO POTREBUJEME:

RASTLINY

Výber vlhkomilných rastlín s okrasnými listami (vrátane 1 väčšej ústrednej), ako sú malé paprade, pieprovce, brečtan, palma, fitónie atď... Dekoratívne machy potešia.

MATERIÁL

Sklo so širokým hrdlom

Jemný štrk

Aktívne uhlie

Univerzálny substrát, piesok

Dekoratívne kamienky, drievkaStarostlivosť o rastlinky v skle

Rastlinky v skle nie je potrebné polievať tak, ako je to pri kvetináčoch. Stačí len malá dávka vody – napríklad pomocou rozprašovača. Výhodou je, že rastlinky túto vodu nasiaknu a keď sa počas noci ochladí, tak ju vyparujú. Para sa na skle skondenzuje opäť na vodu a tá drží rastliny vo vlahe. Polievať stačí fakt mierne. Z času na čas rastlinu dôkladne prezrite a poodstrihávajte odumreté časti. Terárium umiestnite na svetlé miesto, ale mimo priameho slnka, ktoré by mohlo cez sklo spáliť listy.
Každé naše terárium je originál.

Rastlinné terárium je krásnym doplnkom a oživením vášho domova, kancelárie, hotela alebo iných priestorov.


Rastlinné terárium Vám radi urobíme aj do Vášho skla.Prineste si svoju vysnívanú sklenenú nádobu.

Cena sa bude odvíjať od veľkosti skla a vašej predstavy zloženia terária.Volajte, píšte, príďte k nám na Štúrovú 10 do nášho Flower Therapy kvetinárstva, určite nájdeme spoločnú reč a cestu k vášmu osobnému teráriu.
S vôňou,

Barbora Nagyidaiova,

zakladateľka konceptu Flower Therapy


Comments


bottom of page