top of page

Starostlivosť

Správna starostlivosť je alfa a omega pre zdravie všetkých Vašich rastlín. My vo Flower Therapy to vieme a preto Vám v tejto sekcií ponúkame tipy o starostlivosti a aranžovaní kytíc, aranžmánov či sukulentov. 

Starostlivosť o kokedamu

1x za týždeň ponorte machovú guľu do vody na pol hodinku. Ak sa Vám zdá, že je kokedama suchá, polejte ju skôr. Naopak ak sa Vám zdá ešte mokrá aj po týždni, namočte ju o pár dní neskôr. 

Naaranžujte si dokonalú kyticu

1. Orežte stonky 
Orežte šikmým rezom o pár centimetrov spodnú časť stoniek, aby sedeli do vašej vázy. Stonky môžete orezať do viacerých dĺžok, pri aranžovaní vytvoria stupňovitý efekt.

2. Odstráňte niektoré listy
Všetky listy, ktoré by sa nachádzali pod hladinou vody je potrebné odstrániť, pretože ich stav sa veľmi rýchlo znehodnotí.

3. Vyberte si obľúbenú vázu
Ideálna je taká, ktorá má užšie hrdlo, vaša kytica bude vyzerať plnšie. Naplňte ju vodou asi do polovice a nasypte do nej špeciálny prášok, ktorý predĺži životnosť vašej kytice.

4. Aranžujte kvety
Ak sú súčasťou vašej kytice rastlinky s listami, vložte ich do vázy ako prvé. Následne pridajte kvety, ktorými doladíte eleganciu kytice.

5. Umiestnite kyticu na správne miesto
Kytice milujú prirodzené svetlo, ale vyvarujte sa ich umiestneniu na priamom slnku a taktiež v blízkosti ovocia a zeleniny.

6. Pravidelne skracujte stonky
Vaša kytica vydrží dlhšie, ak každé 3 dni skrátite stonky o 1 cm a vymeníte vodu

bottom of page